Siewniki punktowe MONOSEM

do kukurydzy buraków warzyw pneumatyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Siewniki punktowe MONOSEM NC CLASSIC - pneumatyczne siewniki precyzyjne, na stopkowej sekcji wysiewającej,
do klasycznego punktowego wysiewu kukurydzy na ziarno lub kiszonkę.

Siewnik punktowy do kukurydzy MONOSEM NC CLASSIC

Siewniki do wysiewu kukurydzy MONOSEM NC to klasyczne siewniki punktowe, wyposażone w stopkowe sekcje wysiewające.

Znakomicie nadają się do tradycyjnego wysiewu kukurydzy. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, przeznaczone do wysiewu na glebach dobrze przygotowanych pod zasiew.

Rozstaw między sekcjami wysiewającymi siewnika do wysiewu kukurydzy wynosi standardowo 75 cm.

Tarcza wysiewająca z mieszadłem i zgarniaczemSiewniki punktowe MONOSEM NC CLASSIC, podobnie jak siewniki punktowe Monosem NG Plus 3 i NG Plus 4 oraz EXTEND są wyposażone w szczelny, niezawodny aparat wysiewający, który został zaprojektowany przez jednego z pracowników w firmie Monosem, Polaka z pochodzenia.

Siewniki MONOSEM NC 4-rzędowe mogą być wyposażone w podsiewacz do nawozów granulowanych z tworzywa sztucznego o poj. 350 litrów (2 zbiorniki, każdy po 175 litrów).

Natomiast siewniki 6-rzędowe mogą być wyposażone w podsiewacz z tworzywa sztucznego (jak na zdjęciu powyżej: 2 zbiorniki po 270 litrów każdy, w sumie 540 litrów) lub w podsiewacz metalowy o poj. 980 litrów, z okienkami wziernikowymi oraz wspomaganiem pneumatycznym wysiewu na skrajnych sekcjach).

Każdy podsiewacz nawozów może być na redlicy stopkowej lub talerzowej. Każdy siewnik punktowy MONOSEM NC może być również opcjonalnie wyposażony w aplikator do mikrogranulatów MICROSEM oraz w kontroler wysiewu.

Sekcja wysiewająca do kukurydzy siewnika punktowego MONOSEM NC Classic
Sekcja wysiewająca do kukurydzy siewnika punktowego MONOSEM NC Classic

Sekcja wysiewająca siewnika Monosem NC Classic, którą nazwano V 2, jest zbudowana w następujący sposób, (ilustracja powyżej, od lewej strony): rozgarniacz, stopka wysiewająca, zagarniacze, koło ugniatające typu Farmflex 370x170 mm z regulacją głębokości wysiewu za pomocą korby według ustawienia na skali.

Sekcja jest wyposażona w zbiornik na ziarno, wykonany z jasnego tworzywa sztucznego pół-przezroczystego, o pojemności 40 litrów. Pokrywa zbiornika jest metalowa.

Siewnik punktowy do kukurydzy MONOSEM NC CLASSIC, 8-rzędowy

Siewnik punktowy do kukurydzy MONOSEM NC CLASSIC, 8-rzędowy, na ramie składanej, wyposażony w podsiewacz do nawozów granulowanych o poj. 700 litrów (= 4 zbiorniki po 175 litrów każdy) oraz w aplikator do mikrogranulatów Microsem insektycydowy (4 zbiorniki, każdy obsługuje dwie sekcje wysiewające).

Prospekt siewników punktowych
Monosem NC na sezon 2015-2016

 

Kliknij, by ściągnąć prospekt NC

Prospekt pneumatycznych siewników punktowych
ze stopkowymi sekcjami wysiewającymi
MONOSEM NC

Sezon 2009-2013
(ok. 1,5 MB)