Siewniki punktowe MONOSEM

do kukurydzy buraków warzyw pneumatyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Siewniki punktowe mechaniczne MECA V4

Owoc doświadczenia MONOSEM w zakresie siewników punktowych, MECA V4 to siewnik specjalnie przygotowany do wysiewu nasion otoczkowanych takich jak burak lub cykoria.

Siewnik mechaniczny MECA V4, 18-rzędowy
Foto: Siewnik MONOSEM MECA V4, 18-rzędowy, na ramie sztywnej z wózkiem transportowym, z zamocowanym aplikatorem do
podsiewu mikrogranulatów Microsem. Podział ziarna w siewniku jest mechaniczny.

Na początku lat 70-tych, MONOSEM wprowadził na rynek swój pierwszy siewnik punktowy mechaniczny z pionową tarczą wysiewającą: 502 BR. Jego zasada rozdzielania ziarna oraz stopkowa sekcja wysiewająca typu wózkowego oferowały wysoką jakość umieszczenia ziarna w bruździe oraz regularność głębokości wysiewu uznaną przez plantatorów buraka. W 1985 roku siewnik 502 BR ewoluował do modelu 502 BRU wraz z pojawieniem się w ofercie uniwersalnej ramy o przekroju 127 mm (5 cali). Od 1987 roku, model 502 wzbogacił się o nową koncepcję budowy na równoległoboku, w ten sposób narodził się siewnik 502 BRN. W połowie lat 90-tych, siewnik mechaniczny serii 502 został zastąpiony serią MECA.

MONOSEM MECA V4, 12-rzędowy
Foto: Siewnik mechaniczny MONOSEM MECA V4, 12-rzędowy, na ramie sztywnej z wózkiem transportowym.

Model MECA 2000 stał się pierwszym siewnikiem z serii, który został wyposażony w nowy aparat wysiewający z tarczą wysiewającą o dużej średnicy oraz ze zmniejszoną ilością ziarna w komorze aparatu rozdzielającego. Aby zmniejszyć ilość czynności konserwacyjnych, koła kopiujące oraz tylne koła ugniatające zostały wyposażone w łożyska kulkowe. W 2003 roku, siewnik MECA 3 otrzymał nowe ramię równoległoboczne a regulacja docisku kółka ugniatającego stał się odtąd możliwa. W 2006 roku, model MECA 3 zostaje zastąpiony modelem MECA V4. Aparat wysiewający zostaje wyposażony w wymienną wkładkę ze stali nierdzewnej oraz dysponuje odtąd eżektorem.

Siewnik MECA V4 na ramie składanej hydraulicznie
Foto: Siewnik MECA V4 na ramie składanej hydraulicznie. Siewnik z zamontowanym aplikatorem Microsem (opcja).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kliknij, by ściągnąć prospekt MECA V4

Prospekt mechanicznych siewników punktowych do buraka otoczkowanego (oraz cykorii, rzepaku)
MONOSEM MECA V4

Sezon 2012-2013
(ok. 14 MB)